Košík
| Prihlásenie | Registrácia

História kabeliek

História kabeliekAj kabelky majú svoju históriu.

Pre mužov nepochopiteľná záhada, zato ženy si bez kabeliek nevedia život predstaviť.

Kabelky, tašky a taštičky ľudia používali od okamihu, kedy mali potrebu prenášať rôzne cennosti a ich prvé prevedenia sú známe už zo starého Egypta v 14. storočí. Samozrejme sa predpokladá, že tento predmet v dnešnej dobe nazývaný kabelka, sa používal už dávno predtým. V tejto dobe sa našli hieroglyfy, ktoré poukazujú na starovekých predchodcov s taškami uviazanými okolo pása. Predpokladáme, že táto módna a zároveň praktická taška vznikla z praktického účelu. Dámy potrebovali mať po ruke svoje pomôcky, parfumy a iné drobnosti.

Okolo 18. storočia sa začali objavovať kabelky, ktoré boli vyrobené z hodvábneho materiálu. Tieto kabelky boli bohato zdobené a esteticky upravené. Tak ako v dnešnej dobe, dámy vlastnili viacero kabeliek, ktoré sa používali na rôzne príležitosti. Nesmeli v nich chýbať púder, voňavá soľ, rúž a flakón voňavky.

Až na konci 19. storočia sa objavili praktické a od tej doby neustále populárne kožené kabelky s držadlom do ruky. Kožené kabelky sa postupne presadili a ovládli trh v najrôznejších materiálových podobách – od luxusnej hadej kože cez najpoužívanejšiu hovädziu až po umelú kožu, ktorej história siaha až do roku 1830.

Prvý krát sa použil termín „kabelka“ začiatkom 20. storočia a používal sa najmä v súvislosti s batožinou, ktorá sa držala v rukách. To sa stalo aj inšpiráciou pre nový druh kabeliek určený pre ženy, ktoré už mali aj vnútorné priehradky a zámky. 20-te roky 20. storočia priniesli revolúciu v obliekaní aj v kabelkových trendoch. Kabelky už nemuseli perfektne ladiť s celkovým outfitom. 40-te roky boli ovplyvnené vojnou a nedostatkom materiálov ako koža, zipsy ..... a tak vynaliezaví výrobcovia kabeliek používali ako materiál plasty a drevo. 50-te roky priniesli vznik významných dizajnérsky značiek ako sú Carbotti, Tuscany Leather...... S týmito značkami zaplavili trh aj repliky.

Kabelky sú dnes neoddeliteľnou súčasťou dámskeho šatníka a objavujú sa v stále nových a nových variáciách, pretože poskytujú nekonečný priestor pre uplatnenie tvorivej fantázie. Sú nenahraditeľným pomocníkom v každodennom živote, strážcom našich tajomstiev, módnych doplnkom a v neposlednom rade aj prejavom našej osobnosti. Dnešný trh s kabelkami je presýtený tovarom najrozličnejšieho druhu, farieb a materiálov, stačí si len vybrať. Nájdeme hravé tašky na prechádzku po meste v slnečný deň, elegantné značkové a hriešne drahé modely do práce, či večerné mini kabelky na ples, alebo do divadla.

Kabelka je najdôležitejšia vec, ktorú so sebou nosíme. Kožené kabelky, ktoré ponúkame, zvýrazňujú ženskosť, eleganciu a štýl každej ženy. Sú vysoko kvalitné a odolné. Používa sa len pravá prírodná koža, poväčšine teľacia. S nákupom získavate luxusnú, jedinečnú a kvalitnú kabelku. Neváhajte a vyberte si v našom internetovom obchode.